Oszczędzaj swój czas z wkrętarką elektryczną!

Jest pewna rzecz, którą powinna w zasadzie zawierać każda skrzynka narzędziowa, którą zabiera się ze sobą do pracy, ale jednak nie zawsze ona się w niej znajduje. Jest nią wkrętarka elektryczna. Ciężko dopatrzyć się sensu takiego postępowania, ale nic w tym dziwnego, bo nie można się go dopatrzyć tam, gdzie go nie ma. „Skrzynka narzędziowa jest tylko na niezbędne rzeczy, po co mi wkrętarka elektryczna skoro mam bardzo dobry śrubokręt”. Istnieje też typ ambitny – „A co to ja śrubki wkręcić nie potrafię?”

Jeśli taki człowiek jest sam sobie szefem, to niekoniecznie przekonamy i niekoniecznie musimy go przekonywać do zmiany zdania, ale jeśli ma kogoś nad sobą, to warto byłoby, by ten ktoś mu uzmysłowił pewną rzecz. A tą rzecz wyjaśnia powiedzenie, że „czas to pieniądz”. Jeśli się trafi na robotę, w której przykręcanie to spora procentowa jej część, to fakt, że skrzynka narzędziowa zawiera jakiś tam śrubokręt, to trochę mało.

Co prawda wkrętarka elektryczna nie nadaje się do wszystkiego, bo nie można grać nią na czas tak jak śrubokrętem, no ale coś za coś…