suszarka

Właśnie kończy się lato. Dni są bardziej deszczowe i chłodniejsze. Teraz też w wielu rodzinach pojawia się, pozornie niewielki, lecz utrudniający życie problem. Brak miejsca na suszące się pranie. Jest to szczególnie drażniące w mieszkaniach, w których na co dzień przebywa dużo osób, a nie ma gdzie wyodrębnić pralni lub chociaż większej łazienki. Domownicy muszą rozstawiać zwykle suszarki balonowe lub np podwieszane pod sufit. Nie wygląda to estetycznie, Zagraca przestrzeń. Nie jest to też obojętne dla zdrowia.

Już od wielu lat istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu. Mianowicie suszarka bębnowa. Ma być ona cudownym wynalazkiem. Wręcz idealnym. Jednak czy tak jest rzeczywiście? Myślę, że warto trochę dłużej się nad tym zastanowić.

Pozornie wszystko jest proste. Wystarczy wyprać ubrania jak zwykle. Później trzeba je tylko przełożyć do suszarki, ustawić odpowiedni program, potem wyjąć i już można ułożyć je na odpowiednich półkach. Niestety, nie do końca jest to takie banalne w praktyce. Po pierwsze, przed włożeniem prania do suszarki, trzeba je odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności powinno się je uważnie posegregować. Nie wszystkie tkaniny można suszyć w urządzeniach elektrycznych i jest to wyraźne wskazane na metkach. Oczywiście można zignorować to ostrzeżenie producenta. Na własne ryzyko.

Co możemy stracić? Przede wszystkim bluzka czy sukienka może się skurczyć. Nawet dość mocno. Do tego szybciej pojawiają się zmechacenia. Jeśli zniszczymy w ten sposób wiele rzeczy, używanie suszarki przestanie się opłacać. Po podzieleniu wypranych ciuszków, musimy poświęcić im jeszcze trochę czasu. Powinno się pozapinać zamki, guziki, haftki. Czasami może to potrwać dłuższą chwilę. Ponadto warto sprawdzić czy w suszarce jest wystarczająco dużo miejsca na taką ilość ubrań i czy został wybrany odpowiedni program suszenia . Jeśli tego nie dopilnujemy, pranie może być niedosuszone i pachnieć niezbyt zachęcająco.

Na końcu najeży pamiętać o jeszcze jednej dość ważnej kwestii. Otóż, rzeczy wysuszone w suszarce bębnowej warto jest składać krótko po skończeniu pracy tego urządzenia. W przeciwnym wypadku mogą się pojawić brzydkie, liczne i trudne do prasowania zagniecenia. Biorąc to wszystko pod uwagę, okazuje się, że suszarka bębnowa niezbyt ułatwia oszczędzanie czasu.

Po drugie, suszarka bębnowa niszczy ubrania szybciej niż tradycyjny sposób suszenia. Nawet jeśli przy jej używaniu ściśle stosuje się zalecenia zarówno producenta tego urządzenia jak i producenta ubrań.

Różne ciekawe tematy poruszamy również na naszym drugim portalu. Odwiedź https://www.naukowi.pl i przygotuj się na potężne dawki wiedzy.

Po trzecie, suszarka to kolejny sprzęt , który podwyższa rachunki za prąd, a czasami też za wodę. Do tego hałasuje i trzeba znaleźć dla niej miejsce. Co prawda nie musi ona mieć dostępu do kanalizacji. Można też ją ukryć w szafie lub postawić na pralce. Mimo to, nadal czasami trudno ją tak ustawić, aby nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu rodziny i nie zaburzała wystroju wnętrz.