Poznajmy nietypowe sposoby czyszczenia urządzeń kuchennych

agd

Oto nietypowe sposoby czyszczenia takich przedstawionych urządzeń kuchennych:

1). Okap – należy wiedzieć, że tłusty osad z obudowy usuniemy alkoholem. Aby oczyścić kratkę zabezpieczającą filtr, wlejmy do dużego płaskiego pojemnika (może to być blacha do pieczenia) wodę, dodajmy 1 łyżkę soli, 2 łyżki sody oczyszczonej, postawmy na kuchence, podgrzewajmy. Kiedy płyn zacznie wrzeć, włóżmy do niego kratkę, zalejmy octem i gotujmy do czasu aż stanie się czysta.

2). Suszarka do naczyń – najwłaściwiej jest włożyć ją do zmywarki, gdzie zostanie starannie umyta i wyparzona. Natomiast jeśli jest zbyt duża, postawmy ją na możliwie głębokiej tacy i zalejmy wodą z octem (1:1), pozostawmy na 20-35 minut czasu, a następnie wyczyśćmy szczoteczką do zębów oraz płynem do mycia naczyń. Dokładnie wypłuczmy.

3). Płyta ceramiczna – pamiętajmy, że kiedy przywrą do niej resztki jedzenia, wtedy jej czyszczenie może okazać się trudne. Trzeba je przeprowadzić tak, aby płyty nie uszkodzić. Posypmy ją sodą oczyszczoną. Dużą ściereczkę zanurzmy w wodzie z płynem do mycia naczyń, wyciśnijmy. Rozłóżmy ją na płycie i pozostawmy na 15-17 minut czasu. Po tym czasie wyczyśćmy płytę gąbką.

4). Toster – najpierw usuńmy okruszki, które nagromadziły się w tosterze. Owińmy miękką ściereczką szczoteczkę do zębów i przetrzyjmy nią wnętrze urządzenia. Aby to zrobić jeszcze dokładniej, włączmy suszarkę i skierujmy strumień powietrza do środka. Znów obudowę przetrzyjmy połówką cytryny zanurzoną w soli, a następnie przemyjmy octem.

5). Otwieracz do konserw – po każdym użyciu weźmy kawałek ręcznika papierowego i starajmy się go przecinać w ten sposób, jakbyśmy otwierali puszkę, aż ręcznik będzie czysty. Natomiast jeśli otwieracz wymaga solidniejszego czyszczenia, wtedy zanurzmy ostrza w wodzie z octem i płynem do mycia naczyń (2:1:1) na 15-17 minut czasu, i wyczyśćmy na koniec szczoteczką.

Przydatne informacje na temat różnego rodzaju sprzętu publikujemy również Info Kurier.