Dlaczego warto mieć odkurzacz pionowy?

Odkurzacz jest niezbędnym sprzętem AGD w domu, ponieważ pozwala szybko pozbyć się zanieczyszczeń z podłóg i dywanów. Ostatnio dużą popularnością cieszy się odkurzacz pionowy – co sprawia, że jest tak chętnie wybierany przez konsumentów?

Sprawdź odbudowę pionowego odkurzacza

Na początek warto zwrócić uwagę na samą obudowę odkurzacza pionowego. Nie ma on dużych rozmiarów, ciężkiej obudowy na kółkach ani elastycznego węża zakończonego rurą ze szczotką. Ma za to pionową konstrukcję, a jego silnik wraz ze zbiornikiem na zanieczyszczenia i filtrami, zamknięty jest w kompaktowej obudowie. Wszystko to sprawia, że odkurzacz pionowy jest lekki i łatwy w manewrowaniu, a co ważne, nie wymaga schylania się podczas pracy. Z łatwością przeniesiemy go po schodach, a także schowamy w niewidocznym miejscu. Większość dostępnych na rynku odkurzaczy pionowych działa bezprzewodowo, ponieważ mają wbudowane pojemne akumulatory. Dzięki temu praca z nimi jest jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza.

Konstrukcja odkurzacza

Ponadto odkurzacz pionowy często ma konstrukcję typu 2w1, co oznacza, że po odpięciu rury można go łatwo zamienić w odkurzacz ręczny, który świetnie sprawdzi się do sprzątania innych powierzchni niż podłoga czy dywan. Montując odpowiednią szczotkę, będziemy mogli bez problemu odkurzyć okruszki z kanapy, sierść zwierząt z foteli, a nawet kurz z regału na książki. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są odkurzacze pionowe z funkcją mycia, czyli takie, które są w stanie jednocześnie odkurzać suche zanieczyszczenia i myć podłogi na mokro.

Odkurzacz pionowy jest zatem urządzeniem, które świetnie nada się do odkurzania różnych powierzchni w domu. Doskonale sprawdzi się jako główny odkurzacz do domu albo jako uzupełnienie dla odkurzacza automatycznego. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem odkurzacza pionowego, to możemy kupić zarówno urządzenie nowe, jak i używane. Poszukując urządzenia używanego możemy przejrzeć regionalne strony internetowe z ogłoszeniami drobnymi jak np. www.epodkarpacie.com. Może ktoś akurat wystawił na sprzedaż odkurzacz pionowy?